Saffet Acar | Dinar Belediye Başkanı
Saffet Acar | Dinar Belediye Başkanı
Saffet Acar | Dinar Belediye Başkanı

POPÜLER HABERLER

POPÜLER VİDEOLAR

18 – 24 Mart “Yaşlılara Saygı Haftası”
19 Mart 2019 17:07
18 – 24 Mart “Yaşlılara Saygı Haftası”

Saygı sözcüğü değeri, üstünlüğü, yaşlılığı, yararlılığı, kutsallığı, dolayısıyla bir kimseye, bir şeye karşı dikkatli, özenli, ölçülü davranmaya sebep olan sevgi duygusu, hürmet, ihtiram” ya da “başkalarını rahatsız etmekten çekinme anlamları taşımaktadır, tanımlardan birinde değer, üstünlük, kutsal gibi insanı yücelten kavramların yanında yaşlılıkta katılmış.
Yaş almak olarak algılayabileceğimiz yaşlanmak ile saygınlık kavramının birbirine paralel olarak arttığını anlamaktayız. Ancak yapılan araştırmalar ile ve herkesin kişisel gözlemine dayalı olarak toplumda yaşlılara saygının azaldığını hatta yerini şiddet ve suiistimale bıraktığı da görülmektedir. Yaşlılara saygınlık kavramı değişen yüzyıl ile kendini başka kavramlara bırakmıştır.
Yaşlılarımızın hayatını kolaylaştırmak, ekonomik durumlarını iyileştirmek ve kimseye muhtaç olmadan huzurlu ve mutlu bir ömür sürmelerini sağlamak, belediyemizin öncelikli görevleri arasındadır.

Belediyemiz de, milletimizin en önemli değerlerinden biri olan yaşlılarımıza; sevgi ve saygı yaklaşımı çerçevesinde, onların yaşamlarının bu evresinde sosyo-ekonomik olarak rahat etmelerini sağlayacak projeleri hayata geçirmeye çalışmaktadır.

Belediyemiz sadece 1 hafta boyunca değil yılın 365 günü yaşlılarımızın emrindedir, Ulusal Yaşlılık Konseyi Başkanlığı olarak da yaşlılarımızın hizmetkârı olmaya devam edeceğiz

Tüm Bu duygu ve düşünceler ile Yaşlılarımızın elleri öpülüp, hatırları sorularak, sorunlarının çözümüne yardımcı olunmasına ve gönüllerinin hoşnut edilmesine vesile olan bu anlamlı günlerin sadece bir hafta ile sınırlı kalmayıp tüm yaşamımız süresince devam etmesini diliyor, tüm büyüklerimizin Yaşlılara Saygı Haftasını kutluyor, saygı ve sevgiyle ellerinden öpüyorum.

Saffet Acar
Dinar Belediye Başkanı
Ulusal Yaşlılık Konseyi Başkanı