ACAR VE ÇETİNKAYA MUHTARLARLA BULUŞTU

Köy Muhtarlarına Sabah Kahvaltısı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Afyonkarahisar Milletvekili Adayı Fatih Çetinkaya Dinar’a bağlı Köy muhtarlarıyla bir araya geldi.

Dinar MHP  İlçe Başkanı İbrahim Acar, Av. Öncül Kazancı ve   Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar’ın da katıldığı toplantıda muhtarlar ile karşılıklı istişare edildi. MHP  İlçe Başkanı İbrahim Acar’ın yapmış olduğu kısa açılış konuşması sonrasında Dinar’ın yerel ve köy sorunlarının görüşüldüğü toplantıda bir konuşma yapan Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar şunları söyledi, ‘Dinar’ımıza bağlı altmış köyümüz ve birbirinden değerli köy muhtarlarımız var. Muhtar seçildiği köyün Başbakanı, vekili herşeyidir. Siz muhtarlarımızla onur ve gurur duyuyoruz. Siyasi görüşleriniz ne olursa olsun her zaman sizlerin yanındayız. 7 Haziran seçimlerine az bir süre kaldı. Oy çok kutsaldır bu sebeple herkesten oyunu kullanmasını istiyorum. Vatandaşlarımız sandığa gittiğinde bir kez değil on iki kez düşünüp oylarını vermelidirler. Afyonkarahisar’ı temsil edecek olan Fatih Çetinkaya’da aramızda kendisine bu süreçte başarılar dilerim’ dedi.

Belediye Başkanı Saffet Acar’ın konuşmasından sonra muhtarlara hitap eden MHP Afyonkarahisar Milletvekili Adayı Fatih Çetinkaya, köylerin ve köylü vatandaşların dert ve sorunlarını dinlemeye geldiğini ifade etti. ‘7 Haziran’ı düşünmek yarını düşünmektir’ diyen Çetinkaya şunları söyledi, ‘Gittiğimiz her köyde 7 Haziran’ın önemini vatandaşlarımıza anlatıyoruz. Yerel Yönetim Uzmanı olarak köylerin sorunlarını çok iyi biliyorum. Afyonkarahisar’ın nüfusunun yarıdan fazlası köylerde yaşıyor. Sizlerin de bildiği gibi ülkemiz için üretim çok önemli. Çiftçilerimiz, pancarı, buğdayı, arpayı, patatesi üretmese neler olabileceğini hepimiz biliyoruz. Mevcut iktidar ülkeyi 13 yıldır yönetiyor. Ancak kırsal kalkınmada hiçbir ilerleme kaydedemediler. Köyler ve köylüler ilerleyeceğine her zaman geriledi. İller Bankası sizlere hizmet gelmesi için İl Genel Meclisine her ay kişi başı para gönderiyor. Bu paralar nereye gidiyor? Köylerimiz yeterince hizmet alabiliyor mu? Bu soruları öncelikli olarak sormamız lazım’ dedi.

Toplantının ilerleyen bölümlerinde ise Dombay Ovasının kapalı sula sistemi sorunu gündeme geldi. Her siyasi platformda vatandaşlar tarafından sorulan sulama sorunları Fatih Çetinkaya’ya da soruldu. Dinar’a bağlı Çapalı Köyü muhtarı Volkan Koçyiğit, Dombay Ovası kapalı sulama sistemi işinin iptal edildiğini duyduklarını, sistemin kurulmaması durumunda yeniden Isparta’ya bağlanmayı gündeme getireceklerini söyledi. Önceden de Çapalı Köyünün Isparta’ya bağlanması hususunda referandum yapıldığını kaydeden Muhtar Koçyiğit şunları söyledi, ‘Çapalı Köyü olarak % 73 ile Isparta’ya bağlanma kararı almıştık. Ancak bu kararımıza bir cevap veren olmadı. Dombay Ovasının kapalı sulama sisteminin yapılmasını yıllardır bekliyoruz. Eğer bu sistem yapılmayacaksa komple Isparta’ya bağlanalım’ dedi.

MHP Afyonkarahisar Milletvekili Fatih Çetinkaya toplantının ilerleyen bölümlerinde hükümet politikalarını eleştirerek MHP’nin seçim beyannamesinde yazanları muhtarlara anlattı.

FT-mhtrtplnt1 FT-mhtrtplnt6 FT-mhtrtplnt5 FT-mhtrtplnt4 FT-mhtrtplnt3 FT-mhtrtplnt2

VİDEO


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir