Saffet Acar | Dinar Belediye Başkanı
Saffet Acar | Dinar Belediye Başkanı
Saffet Acar | Dinar Belediye Başkanı

POPÜLER HABERLER

POPÜLER VİDEOLAR

ARAŞTIRMA RAPORU KİTAPÇIK HALİNE GETİRİLDİ
10 Mart 2015 7:52
ARAŞTIRMA RAPORU KİTAPÇIK HALİNE GETİRİLDİ

ARAŞTIRMA RAPORU KİTAPÇIK HALİNE GETİRİLDİ

Afyonkarahisar Sosyolojik Eğitim ve Araştırma Derneği Dernek Başkanı Müjgan Gölcük ve Dernek Başkan Yardımcısı Okşan Ulusoy öncülüğünde yapılan evlilik anketi ile ilgili yapılan çalışma kitapçık haline getirildi.

Belediyemiz ile Afyonkarahisar Sosyolojik Eğitim ve Araştırma Derneği işbirliğiyle ilçemizde evlenecek gençlerle birebir görüşülerek hazırlanan Evlilik Anketi Araştırma Raporu kitap haline getirildi.

Belediye Başkanı Saffet Acar’ın talebi ile Sosyolojik Eğitim ve Araştırma Derneği tarafından hazırlanan ‘Evlilik Anketi Araştırma Raporu’ isimli kitap, yeni evlenecek olan çiftlere evlilik hakkında önemli bir katkı sağlayacağı amacıyla nikâh kıyacak çiftlerimize belediyemiz tarafından dağıtılacaktır.

Uzun araştırmalar sonucu hazırlanan ve evli çiftlerin hayatlarında önemli ve faydalı yön vereceği tahmin edilen kitapçığın basımı sonrasında, belediye personeli Ülkü Tosun ve Serkan Utku tarafından Afyonkarahisar Sosyolojik Eğitim ve Araştırma Derneğine ziyaret gerçekleştirildi. Basılan kitaplardan örnek olarak götüren ve hediye eden Ülkü Tosun ve Serkan Utku, Belediye Başkanı Saffet Acar adına Dernek Başkanı Müjgan Gölcük’e ve dernek yönetimine teşekkür etti.

Dinar Belediyesinde nikâh akdi merasiminde, Belediye Başkanı Saffet Acar’ın talimatı ile hediye edilen kahve fincanı takımı ile birlikte Evlilik Anketi Araştırma Raporu isimli kitapçık ta nikâh kıyan gençlere hediye edilecek.

Ailenin, toplum yapısının temel taşı olduğunu belirten Belediye Başkanı Saffet Acar konuşmasında şunları söyledi; “Milletleri ayakta tutan unsurlar vardır. Çok büyük göçler, ihanetler görmüş milletimizin ayakta kalmasını sağlayan en önemli unsur, Türk aile sistemidir. Milletimizin bekası, gençlerimizin sağlığı ve mutluluğu toplumun huzur ve güveni göz ardı edilmeyecek kadar önemlidir. Bizim için ilçemiz insanları, özellikle de gençlerimiz değerlidir. Neslimizin sağlıklı gelişmesi eşler arasında saygı ve sevgi bağlarının güçlenmesi hayati önem arz etmektedir. Bu vesile ile evlenecek çiftlerimize sağlık, mutluluk ve esenlikler dilerim” dedi.

Afyonkarahisar Sosyolojik Eğitim ve Araştırma Derneği tarafından hazırlanan, Dinar Belediyesi tarafından da basımı gerçekleştirilen Evlilik Anketi Araştırma Raporu isimli kitapçık ta, konu başlığı olarak şunlar yer alıyor; Eş Seçimi, Aile Kavramı, Aile Türleri, Aile İçi İletişim, Karı Koca Çatışmaları, Akraba Kavramı, Çocuklar Üzerindeki Etkiler, Çözümler, Veri Analizi ve İstatistikler.

anketavlilik01