Saffet Acar | Dinar Belediye Başkanı
Saffet Acar | Dinar Belediye Başkanı
Saffet Acar | Dinar Belediye Başkanı

POPÜLER HABERLER

POPÜLER VİDEOLAR

BAŞKAN ACAR: DİNAR’A HİZMET BOYNUMUZUN BORCU
09 Şubat 2015 12:54
BAŞKAN ACAR: DİNAR’A HİZMET BOYNUMUZUN BORCU

Dinar’a Hizmet Boynumuzun Borcu

Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar Dinar’da birçok projeye imza atacaklarını, milletin kendilerine verdiği 5 yıl Başkanlık döneminde halkın hizmetkarı olacaklarını söyledi. Cumhuriyet Meydanı, Mezbahana, Salı Pazarı, Yol Genişletme çalışmaları gibi büyük projelerin bir bir hayata geçirileceğini belirten Başkan Acar, Dinarlı vatandaşların hizmetlerin en iyisine layık olduğunu ifade etti.

İlk işlerinin salı pazarının kurulduğu yerden Tren garına kadar olan caddeyi genişletmek olduğunu vurgulayan Acar şunları söyledi, ‘Lise caddesi olarak tabir ettiğimiz noktada özellikle salı günleri trafik çok sıkışıyor. Bununla ilgili belediyeye çok şikayet aldık. Araç sürücüleri ve vatandaşlarımızın bu bölgede trafik çilesini bitireceğiz. Bu yolda bulvar çalışması yaparak ışıklı bir yol haline getireceğiz.

Bu çalışmalarımızın yanında Menderes Nehrimize 3 ayrı proje hazırladık. DSİ yetkililerinin geçen ay gelerek inceleme yaparak, projelere olumlu bir yaklaşım içinde olduklar. Menderes’in Akarçay gibi olmasını istiyoruz. Menderes Nehrinin standart bir havza olmasını istiyoruz. Altı ve duvarları beton, yanlarında bisiklet ve yürüyüş yolları olan bir nehir haline getirilmesi gerekiyor. 2015 yılı içinde programa alınacağının sözünü aldık. İnşallah Akarçay gibi bir proje yapılmasını bekliyoruz’ dedi.

Cumhuriyet Meydanı ve Yeni Garaj projelerinin de olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Saffet Acar projeleri hakkında şunları kaydetti, ‘ Cumhuriyet Meydanı projemiz var, SDÜ Mimarlık bölümüne projesini çizdiriyoruz. Şimdiki garaj artık istenilen seviyede kullanışlı bir yer değil. Yeni garaj projemiz IYAŞ ile akıllı kavşak arasında bulunan boşluğa yapılacak. Dolayısıyla her iki yönden gelen otobüsler garajımıza girecek. Yeni Pazar projemiz ise kültür merkezi ile birleşen bir Pazar yeri olacak. Mezbaha projemiz hazır, AB kriterlerine göre çizildi’ şeklinde konuştu.

Belediyenin 1 Lira Borcu Yok

Dinar Belediyesinin 1 Lira borcunun olmadığını kaydeden Başkan Acar, sadece işçilerin SGK borcu olduğunu, o borçları da yeniden yapılandırma kanununa göre yapılandırdıklarını söyledi. Borçsuz bir belediye olarak Dinar’da bütün projeleri gerçekleştireceklerini belirtti.