Saffet Acar | Dinar Belediye Başkanı
Saffet Acar | Dinar Belediye Başkanı
Saffet Acar | Dinar Belediye Başkanı

POPÜLER HABERLER

POPÜLER VİDEOLAR

Başkan Acar’dan Derneklere Ziyaret
24 Mart 2019 18:10
Başkan Acar’dan Derneklere Ziyaret

Dinar Belediye Başkanı ve Millet İttifakı İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Saffet Acar ve ekibi ilçemizde faaliyet göstermekte olan sivil toplum örgütlerini (STK) ziyaret etti.

İlk olarak Türk Ocakları Dinar Şube başkanlığını ziyaret eden Başkan Acar, daha sonra, Şairler ve Yazarlar Derneğini, Engelliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğini, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Dinar Şubesini, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Dinar Temsilciliğini ve Dinar Muhtarlar Derneğini ziyaret etti.

STK’ların Dinar için çok önemli olduğunu her birinin bir birinden farklı amaçları ve hizmetleri olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Saffet Acar şunları söyledi, “İlçemizde çok değerli şairlerimiz ve yazarlarımız var. Bizler belediye olarak onların her zaman yanındayız. Yazar ve şairlerimizin yazmış oldukları eserleri kitap haline getirip kültür hizmeti olarak halkımıza sunuyoruz. Türk Ocaklarının ise çalışmalarını yakından takip ediyor, yaptıkları kutlamalar, anma programları ile hiçbir değerimizi unutmuyorlar. Dinarımız o kadar çok şanslı ki, engelliler derneği uzun bir süredir hizmet veriyor. Engelli vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştırmak, onlara her türlü imkânları sunmak için çaba sarf ediyoruz. Muhtarlar derneğimiz ise muhtarlarımız arasında birlik ve beraberlik içerisinde çalışmalarını sağlıyor. Mahallelerimizdeki eksiklikleri ve yapılması gerekenleri belediye ile istişare içinde olup çözüme kavuşturan muhtarlarımızı da kutluyorum. Gazilerimiz ve şehit yakınlarımız için ise iki derneğimiz aktif olarak faaliyette. Her zaman bu iki dernek için ne yapılması gerekiyorsa yaptık. Şehitlerimize ve gazilerimize minnet borçluyuz. Şehit ailelerinin her zaman yanındayız. Bu bağlamda şahsım ve belediye olarak her türlü mücadeleyi vereceğiz” dedi.

STK’lar ve temsilcileri ise Başkan Acar’ın ziyaretinden ötürü teşekkür ettiklerini ve belediye seçimlerinde başarılar dileklerini kaydettiler.