Saffet Acar | Dinar Belediye Başkanı
Saffet Acar | Dinar Belediye Başkanı
Saffet Acar | Dinar Belediye Başkanı

POPÜLER HABERLER

POPÜLER VİDEOLAR

BÜLÜCALAN KÖYÜ ÇİFTLİK GÜNÜ ŞENLİĞİ
10 Haziran 2015 14:23
BÜLÜCALAN KÖYÜ ÇİFTLİK GÜNÜ ŞENLİĞİ

BÜLÜCALAN KÖYÜ ÇİFTLİK GÜNÜ ŞENLİĞİ

Tarım Kredi Kooperatifleri Süt Üreticileri Birliği Bülücalan Köyü Çiftlik Günü şenlikleri yoğun katılım ile Bülücalan Köyü köy meydanında kutlandı.

Programa İlçe Kaymakamı Mustafa Şahin, Belediye Başkanı Saffet Aacar, Tarım Kredi Kooperatifleri Dinar ve Afyonkarahisar yetkilileri, İlçe Müftüsü Celil Şimşek, Dinar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Aynur Toker, banka müdürleri, daire amirleri ve vatandaşlar katıldı.

Dinar Gençlik Hizmetler ve Spor İlçe Müdürü Doğan Çakır’ın sunumu ile Bülücalan Köyü Çiftlik Günü şenlikleri saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. Köy İmamı Mustafa Çetinkaya’nın okuduğu Kuran-ı Kerim tilaveti ve yapılan dua sonrasında açılış konuşmalarına geçildi. Köy Muhtarı Halil Turan’ın hoş geldiniz konuşması sonrasında Dinar Tarım Kredi Kooperatifi Müdürü Ahmet Çetin günün anlam ve önemine binaen bir konuşma yaptı. Çetinkonuşmasında; “2010 yılında köyümüzde Tarım Kredi Kooperatifi olarak süt toplama merkezleri yaptık.Bunu üç noktada yaptık; Dinar, Dikici ve Bülücalan Köyünde 10 ton kapasiteli, yaklaşık 7 ton, 8 ton civarında süt alımına başladık. Budurum Dinar’da süt fiyatlarını yükseltti. Şu anda Dinar’da süt fiyatları, Türkiye de en yüksek süt fiyatları olduğuna inanıyorum. Süt festivalimiz hayırlı olsun” dedi

Tarım Kredi Kooperatifleri Dinar Müdürü Ahmet Çetin ve ve Afyonkarahisar Tarım Kredi Kooperatifleri yetkililerinin de yapmış olduğu konuşmalar sonrasında Başkan Saffet Acar mikrofonu alarak şunları kaydetti; “Süt’ün zaman içinde para etmediği için döküldüğünü biliyorum, sağ olsun tarım krdei müdürmüzün ve çalışanlarımızın sayesinde hayvancılığın ne olduğunu, süt’ün ne denli önemli olduğunu anladık. Ben kendilerine teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum”

Belediye Veterineri Oğuz Başkaya, Veteriner Hekim Mahmut Salman ve Ziraat Mühendisi Canan Aksu tarafından oluşan komisyon ile Bülücalan Köyünün en iyi Simental, en iyi hoştayn ineği, en iyi Buzağı ve en iyi Koç’u seçildi.

Yapılan konuşmalar sonrasında halat çekme yarışı, çuval yarışı, yoğurt yeme yarışı yapıldı. Dereceye girenlere Kaymakam Mustafa Şahin, Başkan Saffet Acar ve protokol üyeleri tarafından ödülleri verildi. Türk Halk Müziği konseri sonrasında protokole ve vatandaşlara pilav ikramı yapıldı.

bülücalansütsenlikleri-1 bülücalansütsenlikleri-18 bülücalansütsenlikleri-17 bülücalansütsenlikleri-16 bülücalansütsenlikleri-15 bülücalansütsenlikleri-14 bülücalansütsenlikleri-13 bülücalansütsenlikleri-12 bülücalansütsenlikleri-11 bülücalansütsenlikleri-10 bülücalansütsenlikleri-9 bülücalansütsenlikleri-8 bülücalansütsenlikleri-7 bülücalansütsenlikleri-6 bülücalansütsenlikleri-5 bülücalansütsenlikleri-4 bülücalansütsenlikleri-3 bülücalansütsenlikleri-2