Saffet Acar | Dinar Belediye Başkanı
Saffet Acar | Dinar Belediye Başkanı
Saffet Acar | Dinar Belediye Başkanı

POPÜLER HABERLER

POPÜLER VİDEOLAR

CEZAEVİ’NDE 2. TÜRKÇE ŞÖLENİ ÖDÜL DAĞITIMI YAPILDI
16 Haziran 2015 8:45
CEZAEVİ’NDE 2. TÜRKÇE ŞÖLENİ ÖDÜL DAĞITIMI YAPILDI

CEZAEVİ’NDE 2. TÜRKÇE ŞÖLENİ ÖDÜL DAĞITIMI YAPILDI

Dinar T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda, Türkçe Şöleni ödül dağıtım töreni ilçe protokolünün katılımıyla düzenlendi.

Türkçe Şöleni ödül dağıtım programına; Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar, Cumhuriyet Başsavcısı Emrah Özge Yelken, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Kadriye İlhan, Cumhuriyet Savcı Osman Çizmeci, Cezaevi Müdürü Hamza Avcı, Şehit Selçuk Gürdal Okulu Müdürü Mehmet Öztürk, Ceza İnfaz Kurumu personeli, tutuklu ve yükümlüler katıldı.

Dinar T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Türkçe Şöleni kapsamında yürütülmekte olan eğitim – öğretim, sosyal ve kültürel faaliyetleri ile sportif çalışmalarda amacın; kurumda bulunan hükümlü ve tutukluların Atatürk ilke ve inkilapları doğrultusunda vatanını ve milletini seven bireyler yetiştirmenin, manevi yönden toplumla uyumlu ve topluma yeniden kazandırmanın önemine vurgu yapıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması sonrasında Şehit Selçuk Gürdal Okulu Müdürü ve Türkçe Şöleninin İzleme Kurulu Başkanlığını yapan Mehmet Öztürk günün anlam ve önemine binaen bir konuşma gerçekleştirdi. Yapılan konuşmalar sonrasında Türkçe Şöleni ödül dağıtım töreni kapsamında derceye giren hükümlü ve tutukluların teşekkür belgeleri verildi. 1. olan Fırat Arslan’a – Belediye Başkanı Saffet Acar, 2. olan Süleyman Sarıkaya’ya – Cumhuriyet Başsavcısı Emrah Özge Yelken, 3. olan Sedat Özel’e – Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Kadriye İlhan, 4. olan Mehmet Ali Gezgin’e – Türkçe Şöleni İzleme Kurulu Başkanı Mehmet Öztürk, 5. olan Nebi Yagaç’a – Cumhuriyet Savcısı Osman Çizmeci tarafından belgeleri verilerek tebrik edildi. Cezaevi Müdürü Hamza Avcı tarafından da Kitap okuma bilgi yarışması onur ödülü belgesi Mustafa Yıldız’a verildi.

Dereceye giren tutuklu ve yükümlülerin yapmış olduğu konuşmalar sonrasında  Türkçe Şölenine destek veren Kaymakam Mustafa Şahin’e, Belediye Başkanı Saffet Acar’a, Cumhuriyet Başsavcısı Emrah Özge Yelken’e ve Cezaevi İzleme Kurulu Başkanlığına teşekkür edildi.

Yapılan program akabinde Cezaevi Müdürü Hamza Avcı tarafından protokole, cezaevi içinde yer alan tekstil atölyesi, ekmek fırını ve diğer faaliyet alanları gezdirilerek tanıtımı yapıldı.

cezaevi2türkçeşöleni-1 cezaevi2türkçeşöleni-2 cezaevi2türkçeşöleni-3 cezaevi2türkçeşöleni-4 cezaevi2türkçeşöleni-5 cezaevi2türkçeşöleni-6 cezaevi2türkçeşöleni-7 cezaevi2türkçeşöleni-8 cezaevi2türkçeşöleni-9 cezaevi2türkçeşöleni-10 cezaevi2türkçeşöleni-11 cezaevi2türkçeşöleni-12 cezaevi2türkçeşöleni-13 cezaevi2türkçeşöleni-14 cezaevi2türkçeşöleni-15 cezaevi2türkçeşöleni-16 cezaevi2türkçeşöleni-17