Saffet Acar | Dinar Belediye Başkanı
Saffet Acar | Dinar Belediye Başkanı
Saffet Acar | Dinar Belediye Başkanı

POPÜLER HABERLER

POPÜLER VİDEOLAR

DEV PROJENİN DETAYLARI VE MALİYETLERİ GÖRÜŞÜLDÜ
14 Şubat 2015 15:18
DEV PROJENİN DETAYLARI VE MALİYETLERİ GÖRÜŞÜLDÜ

origami-maliyet1

DEV PROJENİN DETAYLARI VE MALİYETLERİ GÖRÜŞÜLDÜ

Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar’ın görüşme ve girişimleri ile Isparta Origami Mimarlık firmasına çizdirilen ve projelendirilen Dinar şehir içi değişim programı için ikinci görüşme gerçekleşti. Başkan Acar’ın projeye öncülük eden Mimar Muhammed Said Uyar ile yapmış olduğu görüşmede, Yazı İşleri Müdürü Mehmet Kaşlı, Şehircilik ve İmar Müdürü Mestan Gürgün ve Av. Öncül Kazancı hazır bulundu.

Firma tarafından projesi 3D hareketli, taslak ve fotoğraf olarak hazırlanan tasarım, Belediye Başkanı Saffet Acar’ın meclis toplantısında, belediye birim amirleri toplantısında slâyt olarak sunması sonrasında Dinar Belediyesi Resmi Web sitesi olan www.dinar.bel.tr adresinde ve sosyal medyada yayınlanması ile görsel proje tüm halka tanıtıldı. Yapılan paylaşımla takdir ve onay alan proje, Başkan Acar ve beraberinde bulunan teknik heyet tarafından altyapı ve tasarımda detaylı inceleme yapıldı.

Başkanlık makamında yapılan görüşmede, Cumhuriyet Meydanı ile Atatürk Parkı arasında olan tüm alanın baştan sona değişeceği şehir içi değişim programında, belirlenen alanlar hakkında görüşme yapıldı. Alanda bulunan ağaçlar ve değişik türlerde dikilecek ağaçlar, park yerleri, otopark bölümü, yeni yapılacak dükkânlar ve bunlara bağlı bodrum katlar, menderes kanalı ve çevresi, mevcut durumda bulunan binalar, bölgede bulunan yolların trafik akışı ve trafik düzenlemesi, mülkiyet dokusu, kot’lama ve zemin etüdü programları konusu görüşmede ele alındı.

Trafik kayıtlarına göre Dinar’da yaklaşık 17 bin araç olduğu ve bu durumun şehir içi ulaşımını aksatması nedeniyle yeni yapılacak otopark’ın bir, değişiklik olmaz ise şimdiki projeye göre Hükümet Konağı önüne yapılacak parkın altına 120 araç kapasiteli otopark yeri olan 2760 metrekare alanda detaylı inceleme ve istişare yapıldı. Projenin yapılmaya başlaması dâhilinde dört ana başlık halinde; Elektrik, Makine, Statik ve Mimari durumlar görüşülerek, yapılacak alanın kısmi olarak etep etap bölünüp bölünmemesi konusunda bilgi alışverişinde bulunuldu. Yapılan görüşme sonrasında programa alınan proje alanının metrekare maliyetleri görüşüldü.

origami-maliyet3 origami-maliyet4 origami-maliyet5