Saffet Acar | Dinar Belediye Başkanı
Saffet Acar | Dinar Belediye Başkanı
Saffet Acar | Dinar Belediye Başkanı

POPÜLER HABERLER

POPÜLER VİDEOLAR

DİNAR YAZARLAR, ŞAİRLER KÜLTÜR DERNEĞİ’NİN YENİ…
22 Haziran 2015 10:51
DİNAR YAZARLAR, ŞAİRLER KÜLTÜR DERNEĞİ’NİN YENİ…

TÜRK OCAKLARI DİNAR ŞUBESİ İLE DİNAR YAZARLAR, ŞAİRLER KÜLTÜR DERNEĞİ’NİN

YENİ HİZMET BÜROLARININ AÇILIŞI YAPILDI

 

1993 yılında kurulan ve Aralıksız 22 senedir bir kültür ve fikir ocağı olarak etkinliklerde bulunan Türk Ocakları Dinar Şubesi, 20 Haziran 2015 Cumartesi günü Teravih Namazından sonra yeni hizmet bürosunun açılışını yaptı.

Dernek binasında yapılan açılış programına başta Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar, belediye meclis üyeleri, Şehit Aileleri Dernek Temsilcisi Hasan Ceylan, Basın Mensupları, Türk Ocakları Dinar Şubesi, Dinar Yazarlar şairler Kültür Derneği üyeleri ve davetliler katıldı.

Kur’an tilaveti ve duadan sonra, Türk Ocakları Dinar Şube Başkanı Raif ÖZTÜRK bir açış ve teşekkür konuşması yaptı. Konuşmasında Türk Ocaklarının kuruluş ve amacı hakkında bilgi veren Öztürk; daha sonra Dinar Türk Ocakları Şubesi hakkında bilgi verdi ve şöyle dedi:” Dinar Türk Ocakları’nın da tarihi eskidir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk 1928 yılında Millet Mekteplerini açtığında, Dinar’da Ulu Cami avlusunun hemen yanında olan Türk Ocakları Binası salonu, yeni harfleri öğretmek için okuma salonu olarak kullanılmıştır.

Türk Ocaklarının İlçemizde ise 1993 yılında yeniden açılmıştır. O günden bugüne 22 yıldır Dinar’da Türk Ocaklarının bayrağı dalgalanmaktadır. Bu 22 yıl içinde her türlü fedakârlığı yaparak, şubemizi yaşatan Dernek Başkanlarımız Diş Tabibi Ogün Sezen’e, Mali Müşavir Mustafa Karahan’a, Emekli banka müdürü Aytekin Kalkan’a ve Eğitimci Hasan Şimşek ve bu arkadaşların yönetim kurullarına teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyor ve bu arkadaşlardan emanet aldığımız bayrağı daha ileriye taşımaya söz veriyoruz.

Yine ben bugüne kadar derneğimize maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen tüm üyelerimiz ile gönül dostlarımıza, Belediye başkanı olduğu günden itibaren kamu yararına çalışan dernek şubemize yardım ve desteklerini esirgemeyen Belediye Başkanımız Saffet Acar Bey’e de ayrıca teşekkür etmek istiyorum.

Türk Ocakları Dinar Şubesi bugüne kadar değişik mekânlarda hizmet vermiştir Bundan böyle içinde bulunduğumuz bu mekânda hizmet verecektir. Dinar’ımıza ve ülkemize hayırlı olsun. Yeni bir aşk ve şevkle açtığımız büromuzun donanımına katkı sağlayan üyelerimize, Belediye Başkanımıza, Turan Çekinir ve İbrahim Yörük kardeşimize de teşekkürü bir borç biliyor, şükranlarımı sunuyorum.

Ayrıca bugün yan komşumuz olarak birlikte açılış yaptığımız Dinar Yazarlar, şairler Kültür Derneği üyelerine de, başkanları Yaşar Sağlam Bey nezdinde teşekkür ediyorum. Yazarlar şairler Kültür Derneği her etkinliğimizde bize güç vermekte ve güç katmaktadır. Bundan sonra da Cumhuriyetimizin kuruluş felsefesini esas alarak Türk Kültürüne ve Dinar’ın Yerel kültürüne birlikte katkı sağlamaya devam edeceğiz.”

Açış ve teşekkür konuşmasından sonra Dinar Yazarlar Şairler Kültür Derneği üyeleri şair Rıfat Yiğit, şair Abdurrahman Ertürk ve şair Mehmet Özcan birer şiirlerini okudular.  Dilek ve temenniler bölümünde Belediye Başkanı Saffet Acar yaptığı konuşmada; Türk Ocaklarımızın faaliyetlerini yakından izliyorum. Arkadaşlarımız kültürümüz adına, Dinar’ımız adına güzel etkinlikler yapıyorlar. Ben gelmiş geçmiş tüm şube başkanlarımızı kutluyorum ve belediye başkanı olarak her türlü etkinliğinizde yanınızda olmaya ve katkı sağlamaya söz veriyorum. Yeni büronuz Dinar’mıza ve üyelerinize hayırlı olsun,” dedi.

Daha sonra sırası ile İsmail Keskinoğlu, Ogün Sezen, Servet Öztürk, Mustafa Şanal söz aldılar ve ortak bir dileği, bir genel derdi, dile getirdiler. “Üzerinde çeşitli oyunlar oynan ve her geçen gün yozlaşan gençlerimiz için Türk Ocakları’nın daha hassas ve aktif davranmasını, onlara yönelik etkinlikler düzenlemesini” isteyerek ortak dilekte bulundular.

En son, Şair ve Yazar Rifat Yiğit son romanı olan “ÇIKMAZ”  ı tek tek imzalayarak, katılımcılara hediye etti. Dernek başkanı Raif Öztürk’ün misafir ve dernek üyelerine katılımlarından dolayı teşekkür etti ve her gün bu adreste yani Adliye Arkası N0: 11 kat: 1’de saat 15.00 ten sonra açık olacağız duyurusunu yaparak toplantıyı kapattı.

TÜRKOCAKLARIAÇILIŞ-1 TÜRKOCAKLARIAÇILIŞ-6 TÜRKOCAKLARIAÇILIŞ-5 TÜRKOCAKLARIAÇILIŞ-4 TÜRKOCAKLARIAÇILIŞ-3 TÜRKOCAKLARIAÇILIŞ-2