Saffet Acar | Dinar Belediye Başkanı
Saffet Acar | Dinar Belediye Başkanı
Saffet Acar | Dinar Belediye Başkanı

POPÜLER HABERLER

POPÜLER VİDEOLAR

DİNARDA BÜYÜK KATILIMLA KUTLANDI
16 Mart 2015 13:43
DİNARDA BÜYÜK KATILIMLA KUTLANDI

ÇANAKKALE ZAFERİMİZ’İN 100.YILI DİNARDA BÜYÜK KATILIMLA KUTLANDI

 

Dinar Belediye Başkanlığı, Dinar Türk Ocakları ve Dinar Yazarlar Şairler Kültür Derneği’nin müşterek düzenlediği Çanakkale Zaferi’nin 100.yılı Ozanların katılımı ile ZAFER ŞÖLENİ olarak kutlandı

Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar başta olmak üzere; Dinarlı yurttaşların hıncahınç doldurduğu Park Âlâ Konferans Salonu çok anlamlı bir gün yaşadı. Dinar Mahalle Muhtarları, Siyasi Parti yöneticileri, sivil toplum kuruluşlarının yanı sıra Isparta Türk Ocaklılar ve Dinar Türk Ocaklıları, Dinar Yazarlar, Şairler Kültür Derneği üyeleri coşkulu ve anlamlı bir program izlediler.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan Kutlama Şöleni’nin açılış konuşmasını Türk Ocakları Dinar Şube Başkanı Diş Hekimi Ogün Sezen ve Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar yaptı.

Dinarlı Kul Mercan, Yağız Ozan, Öksüz Ozan, Âşık Ayten Gülçınar, Ozan Nihat’tın; Divanlama, Kocaklama, Güzelleme ve Atışmaları ile çok canlı, heyecanlı geçen programda, zaman zaman Çanakkale ile ilgili ağıt ve anlatımlar dinlemecileri duygulandırdı. Program sunucusu ve Dinar Yazarlar- Şairler Kültür Derneği Başkanı Raif Öztürk’ün Ozanlara verdiği Atışma ayakları ile Âşıklar, yaptıkları atışmalarla büyük beğeni kazandı ve ilgi gördü.

Gecede ayrıca Dinarlı şairlerden Rıfat Yiğit ve Dinarlı Halk şairi Süleyman Uysal Çanakkale konulu şiirler okudular.

Liseli Öğrenciler arasında açılan “Çanakkale” konulu kompozisyon yarışmasının ödülleri gecenin misafirleri olan Isparta Türk Ocakları Başkanı Doktor Levent Başyiğit ile İzmir Kafkas Kömek Dernek başkanı ve şair İsmet Alparslan tarafından verildi.

Dinarlıların ve misafirlerin büyük coşku ve dikkatle izledikleri program geceye katılan Ozanlara Plaket verilmesi ile son buldu. Belediye Başkanı Saffet Acar ozanları tek tek kutlayarak katılımları ve başarılı konserleri için teşekkür etti.

Zafer Şöleni ilçemiz dışından gelen misafirlere çay ikramı ve ozanlarla sohbetle geç saatlerde son buldu.

canakkale-dinar-ktlm-gcsi1 canakkale-dinar-ktlm-gcsi2 canakkale-dinar-ktlm-gcsi3 canakkale-dinar-ktlm-gcsi66 canakkale-dinar-ktlm-gcsi4 canakkale-dinar-ktlm-gcsi5 canakkale-dinar-ktlm-gcsi6 canakkale-dinar-ktlm-gcsi7 canakkale-dinar-ktlm-gcsi8 canakkale-dinar-ktlm-gcsi9 canakkale-dinar-ktlm-gcsi10 canakkale-dinar-ktlm-gcsi11 canakkale-dinar-ktlm-gcsi12 canakkale-dinar-ktlm-gcsi13 canakkale-dinar-ktlm-gcsi14 canakkale-dinar-ktlm-gcsi15 canakkale-dinar-ktlm-gcsi16 canakkale-dinar-ktlm-gcsi17 canakkale-dinar-ktlm-gcsi18 canakkale-dinar-ktlm-gcsi19