Saffet Acar | Dinar Belediye Başkanı
Saffet Acar | Dinar Belediye Başkanı
Saffet Acar | Dinar Belediye Başkanı

POPÜLER HABERLER

POPÜLER VİDEOLAR

Dinar’da Öğretmenler Günü Resmi Programla Kutlandı
24 Kasım 2018 14:50
Dinar’da Öğretmenler Günü Resmi Programla Kutlandı

Dinar ilçemizde 24 Kasım Öğretmenler Günü programı düzenlenen resmi program dahilinde kutlandı.

Program; Hükümet konağı önünde bulunan Atatürk Anıtına Milli Eğitim Müdürlüğü çelenginin bırakılması, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. Fatih Ortaokulu tarafından Park Ala Konferans salonunda hazırlanan kutlama programına; Dinar Kaymakamı Selami Kapankaya, Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar, Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Merttürk, Emniyet Müdürü Özgür Taşkın, Milli Eğitim Müdürü Ufuk Taşbaş, siyasi parti temsilcileri, daire amirleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan Dinar İlçe Milli Eğitim Müdürü Ufuk Taşbaş, tüm öğretmenlerin gününü kutlayarak şunları söyledi, “24 Kasım 1981 yılından bu yana yani 37 yıl her yıl coşkuyla kutladığımız öğretmenler günümüz kutlu olsun. Bu mutlu ve anlamlı günümüzde bizleri yalnız bırakmadınız için şahsım ve milli eğitim camiası adına teşekkür ederim. Eğitimin en önemli unsuru öğretmenlerdir. Yavrularımızı yetiştirip eğiterek vatana ve insanlığa hayırlı bireyler olmalarını sağlamak öğretmenlerimizin kutsal görevidir. Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikal etmiş şehit öğretmenlerimizi ve tüm öğretmenlerimizi, eğitim çalışanlarını saygı, rahmet ve minnetle anıyorum. Hasta öğretmenlerimize de acil şifalar dilerim.” dedi.

İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkanı Öğretmenlerin Günlerini Kutladı

Dinar Kaymakamı Selami Kapankaya, öğretmenlerin günlerini kutlayarak bir konuşma gerçekleştirdi. Kapankaya yaptığı konuşmasında, “Öğretmenlerimizin hem bizlerin hem de toplumun üzerinden silinmez izleri var. Öğretmenlerimiz bu toplumu aydınlatıyor. Öğretmenlerimiz öğrencilerimizi geleceğe hazırlıyor. Dolayısıyla öğretmenlerimiz görevleri sınırları içerisinde görevlerini icra etmek uğruna Necmettin öğretmenimiz gibi Aybuke öğretmenimiz gibi onun öncesinde yeni eğitim uğrunda şehit olan toplumu aydınlatmak için giden öğretmenlerimiz canlarını feda etmişler hepsini saygıyla, şükranla ve rahmetle anıyorum hakları hiçbir zaman ödenmez. Tüm öğretmenlerimizin gününü kutluyorum.” dedi.

Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar ise, geleceğin teminatı olan gençlerin en iyi şekilde yetişmelerini sağlayan öğretmenlerin günlerini canı gönülden kutladığını, ifade ederek şöyle konuştu, “24 Kasım öğretmenler günü aslında bir gün değil, yılın her günü öğretmenler günüdür. Dolayısıyla Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde bu çocuklarımızı yetiştiren geleceğe hazırlayan, geleceğimizin teminatı gençlerimize iyi eğitim ve öğretim veren değerli öğretmenlerimizin kutluyorum.24 Kasım Öğretmenler Gününü Kutluyorum sağlık, sıhhat, huzur, barış içerisinde nice yıllara diyorum.” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından ise Fatih Ortaokulu öğrencileri tarafından hazırlanan, şiirler, orotoryo gösterileri ve koro gösterisi davetlilere sunuldu.

Kapanış bölümünde ise 24 Kasım Öğretmenler günü münasebetiyle yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrenci ve öğretmenlere ödülleri takdim edildi.