Saffet Acar | Dinar Belediye Başkanı
Saffet Acar | Dinar Belediye Başkanı
Saffet Acar | Dinar Belediye Başkanı

POPÜLER HABERLER

POPÜLER VİDEOLAR

DİNAR’IN İLK KOLEJİ ERKEN KAYITLARA BAŞLADI
07 Ağustos 2015 13:48
DİNAR’IN İLK KOLEJİ ERKEN KAYITLARA BAŞLADI

DİNAR’IN İLK KOLEJİ ERKEN KAYITLARA BAŞLADI

Dinar’a ilk defa açılacak olan Özel Dinar Öğretmen Ünal Yılmaz Koleji, Park Ala binası 2. katında 2015 – 2016 yılı eğitim öğretim hizmetine başlayacak.

Türkiye’nin ilk uzman öğretmenlerinden olan, 18 yıl Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde ve dershanelerde görev yapan, hizmeti boyunca başarı ve üstün başarı belgeleri alan Emekli Öğretmen Ünal Yılmaz öncülüğünde Dinar’ın ilk koleji açılıyor. Ünal Yılmaz, Belediye Başkanı Saffet Acar’ın davetlisi olarak Belediye Ağustos ayı meclis toplantısına katılarak Dinar’a ilk kez açılacak olan kolej hakkında meclis üyelerine bilgi verdi. Kırk yıllık eğitimci olduğunu söyleyerek bir konuşma yapan Ünal Yılmaz şunları söyledi; “Dershanelerin okula dönüşmesi yasa kapsamında Dinar’da bir boşluk gördük. Biz buraya Afyon’dan geldik, kolejimiz çok özel bir kolej olacak inşallah, çünkü kırk yılın birikimini getirdim buraya. Ruhsat işlemimiz bugün veya yarın onaylanmak üzere ve biz kayıtlara hemen başlayacağız. Kolejimiz 5., 6., 7. ve 8. sınıf öğrenciler için olacak. Bu kolejimizin ücreti için Belediye Başkanımız Saffet Acar’a rica ettik, öğrenci başına 3. 750 TL devlet desteği veriliyor. Kalan ücret için de sizler Dinar ekonomisini ve sosyal yapısını siz biliyorsunuz, onun için kalan ücretin miktarını sizlerle istişare ederek belirlemek istedik” dedi.

Belediye Başkanı Saffet Acar, “kolej ücreti belirlemek bizim kanuni bir görevimiz değil ama Ünal Yılmaz hocamız, ilçenin ekonomik yapısını daha iyi bildiğimiz için bizden fikir almak istemiş, göstermiş olduğu gayret ve çabasından dolayı kendisini tebrik ederim” dedi.

Alınan bilgiye göre, Özel Dinar Öğretmen Ünal Yılmaz Koleji ilkeleri olarak Bire bir danışmanlık hizmeti, Öğrenci düzeyine uygun müfredat, Kişiye özgü öğretim, Çoklu zeka kuramına uygun öğretim, Öğrencinin yeteneklerini öne çıkaran çalışmalar, Aile okulu eğitimleri ve Hayatla uyum sağlayacak beceri hizmetleri verileceği öğrenildi. Yapılan toplantı sonrasında, Devlet desteği dışında öğrenci velilerine düşecek rakamın 3.250 TL, bir peşin dokuz taksit ödeme imkanı olduğu öğrenildi. Özel Dinar Öğretmen Ünal Yılmaz Kolejinde ise erken kayıtların başladığı bildirildi.

Özel-Dinar-Öğretmen-Ünal-Yılmaz-Koleji-1 Özel-Dinar-Öğretmen-Ünal-Yılmaz-Koleji-2