Saffet Acar | Dinar Belediye Başkanı
Saffet Acar | Dinar Belediye Başkanı
Saffet Acar | Dinar Belediye Başkanı

POPÜLER HABERLER

POPÜLER VİDEOLAR

DİNARLI ÖĞRENCİLER 14. ULUSLARARASI SPOR ŞENLİKLERİNE KATILDI
25 Mayıs 2015 5:56
DİNARLI ÖĞRENCİLER 14. ULUSLARARASI SPOR ŞENLİKLERİNE KATILDI

DİNARLI ÖĞRENCİLER 14. ULUSLARARASI SPOR ŞENLİKLERİNE KATILDI

Bursa Nilüfer ilçesinde her yıl düzenlenen 14. Uluslararası Spor Şenliklerine ilçemiz Dinar Şehit Selçuk Gürdal Okulundan bir gurup öğrenci, öğretmenleri ile birlikte etkinliklere katıldı.

Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar’ın girişimleri ile kardeş kent olan Nilüfer ilçesinden 14. Uluslararası Spor Şenliklerine katılım için davet geldi. Şehit Selçuk Gürdal Okulu Müdürü Mehmet Öztürk, Sınıf Öğretmeni Gülsüm Karakuş, Belediye Meclis Üyesi Mehmet Karataş, Belediye Personeli Ercan Menekşe ve bir gurup öğrenciden oluşan heyet, Belediye Başkanı Saffet Acar’ın tahsis ettiği araç ile Nilüfer’de düzenlenen programa katıldılar. Voleybol, atletizm, basketbol, eskirim, satranç yüzme, okçuluk masa tenisi ve eskirim gibi pek çok spor dalını içinde barındıran 14. Uluslararası Spor Şenliklerinde Dinarlı öğrenciler; Nilüfer Belediye (Gençler gurubu) Voleybol Takımı, Adıyaman Tut Voleybol Takımı ve Bilecik Gölpazarı Belediye Voleybol Takımları ile karşılaşma yaptı. Nilüfer Belediyesinin düzenlediği çeşitli kültür ve sosyal etkinliklerine de katılan Dinarlı öğrenciler beş gün boyunca Nilüfer ilçesinde kardeş ailelerin evlerinde misafir kaldılar.

Nilüfer 14. Uluslararası Spor Şenlikleri kapsamında Asenovgrad, Ardino (Eğridere), Braila, Hanau, Braslav, Kekava, Dinar, Tut ve Gölpazarı’ndan gelen öğrenciler bu kez fidan dikim etkinliğinde buluştu. Dostluğu büyütüp yeşertmek adına oluşturulan Altınşehir Mahallesi’ndeki 14. Yıl Korusu’nda 250 adet fidan dikimi yapıldı. Etkinliğe Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’de katıldı.

Dinar’a dönen öğrenciler Okul Müdürü Mehmet Öztürk Sınıf Öğretmeni Gülsüm Karakuş, Belediye Meclis Üyesi Mehmet Karataş ve Belediye Personeli Ercan Menekşe ile birlikte Belediye Başkanı Saffet Acar’a teşekkür ziyaretinde bulundular. Okul Müdürü Mehmet Öztürk, Nilüfer 14. Uluslararası Spor Şenliklerine katılım programı kapsamında ve orada gerçekleşen etkinliker hakkında Başkan Saffet Acar’a anlatım yaptı. Ziyaret akabinde Başkan Acar öğrencilere çeşitli hediyeler vererek hatıra fotoğrafı çektirtti.

14sporsen1 14sporsen10 14sporsen9 14sporsen8 14sporsen7 14sporsen6 14sporsen5 14sporsen4 14sporsen3 14sporsen2