Saffet Acar | Dinar Belediye Başkanı
Saffet Acar | Dinar Belediye Başkanı
Saffet Acar | Dinar Belediye Başkanı

POPÜLER HABERLER

POPÜLER VİDEOLAR

DOMBAY OVASINI SEL BASTI
30 Mart 2015 11:44
DOMBAY OVASINI SEL BASTI

DOMBAY OVASINI SEL BASTI

Dinar’a bağlı Uluköy ve Dombay Köyü tarlaları sular altında kaldı. Yeşilyurt (Kızıl) Köyünün ise tarlaları ile birlikte yerleşim alanını da sel kapladı.

Son yılların en yoğun yağışı ile karşı karşıya kalan Afyonkarahisar’a bağlı Dinar ilçesinin Çağlayan Köyünde barajın taşması ile bölgede bulunan Dombay Ovasında sel meydana geldi. 28 Mart 2015 Cumartesi günü sabahı saat 06.00 sularında debisi yükselen barajda taşma ile başlayan sular, Dombay Ovasında bulunan tarlaları suya gömdü, Yeşilyurt Köyü yerleşim alanı ise tamamen su altında kaldı. Dinar Kaymakamlığına bağlı Köylere Hizmet Götürme Birliği ve Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar’ın talimatı ile fen işleri müdürlüğü, zabıta müdürlüğü, atölye amirliği ve itfaiye amirliğine bağlı ekip ve iş makineleri tarafından bölgede çalışma başlatıldı.

Belediye Başkanı Saffet Acar, su altında kalan Yeşilyurt Köyüne gelerek son durum ve çalışmalar hakkında bilgi aldı. Dinar Belediyesinin tüm iş makinelerinin seferber edildiği çalışmada su kanalı açma ve genişletme çalışması devam ediyor. Yapılan ekip ve iş makineleri çalışmalarını Belediye Başkanı Saffet Acar bizzat kendisi takip ve koordine ediyor.

Çağlayan Köyü barajından Dinar – Afyonkarahisar karayolunun 10. kilometresinde bulunan Uluköy kavşak noktası altında ki menfezden geçen sular, Dombay Köyü tarlaları ve Yeşilyurt Köyü içinden geçerek Çobansaray Köyü mevkiinde bulunan Antalya  – İzmir yolunu ayıran kavşak noktasına ilerliyor. Antalya Karayolları 13. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan kavşakta ise menfez (Drenaj) geçidi olmadığından sular bölgede birikerek göllenme oluşturuyor. Sel baskını ile birlikte bazı evlerde, ahırlarda ve çok sayıda tarlada maddi hasar meydana geldi. Alınan bilgiye göre, Kaymakamlığa bağlı Köylere Hizmet Götürme Birliği ekipleri ile birlikte Dinar Belediyesine ait motopomplar ile su tahliye işlemi devam edildiği öğrenildi. Meteorolojiden alınan bilgiye göre ise Çarşamba gününe kadar yağışlı havanın devam edeceği bildirildi.

dombaysel1 dombaysel2 dombaysel3 dombaysel4 dombaysel5 dombaysel6 dombaysel7 dombaysel8 dombaysel9 dombaysel10 dombaysel11 dombaysel12 dombaysel13