Saffet Acar | Dinar Belediye Başkanı
Saffet Acar | Dinar Belediye Başkanı
Saffet Acar | Dinar Belediye Başkanı

POPÜLER HABERLER

POPÜLER VİDEOLAR

ENGELLİ VATANDAŞLAR İÇİN YENİ HALK OTOBÜSÜ ALINDI
09 Şubat 2015 13:09
ENGELLİ VATANDAŞLAR İÇİN YENİ HALK OTOBÜSÜ ALINDI

Dinar Engelliler Derneğinin ricası ve Belediye Başkanı Saffet Acar’ın talebi üzerine engelli vatandaşlar için halk otobüsü alındı.

Dinar Engelliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Seydi Özkurt tarafından, ilçede özürlü vatandaşlara gerekli olan ve engellilerin kullanabilmesi için özel halk otobüslerine tekerlekli sandalye aparatı konması ricasında bulundu. Dinar’da ki tüm engelli vatandaşların ve engelliler derneğinin maddi manevi yanında olduğunu her defasında dile getiren Başkan Saffet Acar, konu ile ilgili bir çalışma yaptı. Dinar Engelliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin isteği doğrultusunda Başkan Saffet Acar, Dinar özel halk otobüs işletmecisi sahibi Bayram Özdemir ile bir görüşme yaparak konu ile ilgili gelen talepleri aktardı. Yapılan görüşme sonrasında işletmeci firma sahibi Bayram Özdemir tarafından, engelli vatandaşlarında kullanabileceği 175 Bin TL değerinde 2014 model halk otobüsü alarak yapılan rica ve talepleri yerine getirdi. Alınan araç tanıtım için belediye hizmet binası önüne getirildi. Başkan Saffet Acar ve belediye birim amirleri, hem vatandaşların hem de engelli vatandaşların kullanacağı araçta inceleme yaptı. Özel halk otobüsü işletmecisi olan Bayram Özdemir tarafından aracın tanıtımı yapıldı. Otobüsün arka kapı girişinde, tekerlekli sandalyeye bağlı engelli vatandaşların ve yürümekte zorlanan yaşlıların kullanabileceği hidrolik sistem özürlü rampası Bayram Özdemir tarafından tanıtımı yapılarak anlatıldı. 300 kg kapasitede ağırlık kaldırabilen hidrolik sistem özürlü rampasını Başkan Acar inceleyerek deneme yaptı.

Başkan Saffet Acar yapmış olduğu açıklamasında şunları kaydetti; “Dernek Başkanımız Sayın Seydi Özkurt’un ricası üzerine özel halk otobüsü işletmecisi olan Sayın Bayram Özdemir ile bir görüşmemiz oldu. Görüşme sonrasında Dinar’da engelli ve yaşlı vatandaşlarımızın da hiç kimsenin yardımı olmadan kullanabileceği özürlü rampası aparatı olan bir otobüs alındı. İlçemize kazandırılan bu araç sayesinde özürlü rampasına ihtiyaç duyan vatandaşlarımız bu sayede evde dört duvar arasında sıkışmayacak, alış veriş yapmaya, okula veya ilçe içerisinde istediği yere kolayca gidebilecek. Bu kapsamda sosyal sorumluluk kapsamında belediyemiz üzerine düşen görev çok fazla ve biz bu kapsamda göreve geldiğimiz 6 yılda birçok şey yaptık ve yapmaya devam edeceğiz. Aracımız ilçemiz vatandaşlarına hayırlı uğurlu olsun.”dedi.

engelliler-dernek-otobüs01 engelliler-dernek-otobüs02 engelliler-dernek-otobüs03 engelliler-dernek-otobüs04