GİRİŞİMCİLİK KURSU SONA ERDİ

GİRİŞİMCİLİK KURSU SONA ERDİ

Dinar Belediyesi, KOSGEB ve İş-Kur arasında imzalanan protokol anlaşması kapsamı dahilinde yapılan girişimcilik kursu sona erdi.

Dinar Belediyesi, KOSGEB ve İş-Kur arasında imzalanan protokol anlaşması kapsamı dahilinde açılacak olan girişimcilik kursuna, Dinar başta olmak üzere çevre il ve ilçelerden de toplam 32 kişi başvuru yaptı. Dinar Belediyesi meclis salonunda İş-Kur görevlileri tarafından yapılan mülakat sonrasında, başvuru yapan 25 kişi girişimcilik kursuna katılmaya hak kazanmış, kurs sonrasında ise 18 kişi kursu tamamlamıştır. 3 Ağustosta tarihinde Dinar Belediyesi Meclis toplantı salonunda başlayan girişimcilik kursu 13 Ağustos’ta sona ermiştir. KOSGEB Eğitmeni Münevver Yıldız tarafından kursiyerlere: iş hayatında ki karşılaşabilecekleri temel bilgiler ve KOSGEB ‘ten alınacak destekler için bilgi aktarımı yapıldı. Toplam 70 saat eğitim verilirken, küçük ve orta ölçekli iş yeri açmak isteyenlere 30 Bin TL hibe, 70 bin TL kredi verile bilecek.

Girişimcilik Kursunun sone ermesi sonrasında Belediye Başkanı Saffet Acar, KOSGEB Eğitmeni Münevver Yıldız’ı ve kursiyerleri Suçıkan Park Tesislerinde ağırladı. Başkan Saffet Acar konuşmasında şunları söyledi; “Bilginin hiç bir zaman zararı olmaz, mutlaka bir şey öğrenmedik zannederler ama iş hayatına atıldıkları zaman bir şeyler öğrendiklerinin farkına varırlar. Eğitiminizin; Dinar’a, ülkemize faydası olacağına inanıyorum. Değerli Hocama, bu işte emeği geçen arkadaşlarımızı ve personelimiz Ercan beyi kutluyorum. Sizleri tebrik ediyorum. Cenabı Allah bol kazanç, sağlık, sıhhat, huzur ve barış diliyorum. Hayırlı olsun.”

Başkan Acar yapmış olduğu konuşma sonrasında KOSGEB Eğitmeni Münevver Yıldız’a ve kursiyerlere teşekkür belgelerini takdim etti.

kosgebkurssonu-1 kosgebkurssonu-22 kosgebkurssonu-21 kosgebkurssonu-20 kosgebkurssonu-19 kosgebkurssonu-18 kosgebkurssonu-17 kosgebkurssonu-16 kosgebkurssonu-15 kosgebkurssonu-14 kosgebkurssonu-13 kosgebkurssonu-12 kosgebkurssonu-11 kosgebkurssonu-10 kosgebkurssonu-9 kosgebkurssonu-8 kosgebkurssonu-7 kosgebkurssonu-6 kosgebkurssonu-5 kosgebkurssonu-4 kosgebkurssonu-3 kosgebkurssonu-2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir