Saffet Acar | Dinar Belediye Başkanı
Saffet Acar | Dinar Belediye Başkanı
Saffet Acar | Dinar Belediye Başkanı

POPÜLER HABERLER

POPÜLER VİDEOLAR

İYİ PARTİ DİNAR İLÇE TEŞKİLATI BAYANLAR MECLİSİ BASIN BİLDİRİSİ
07 Şubat 2019 16:10
İYİ PARTİ DİNAR İLÇE TEŞKİLATI BAYANLAR MECLİSİ BASIN BİLDİRİSİ

İYİ PARTİ DİNAR İLÇE TEŞKİLATI

BAYANLAR MECLİSİ BASIN BİLDİRİSİ

İYİ PARTİ İlçe Yönetim Kurulu, Bayanlar Meclisinin de katılımı ile haftalık toplantısını 6 Şubat 2019 Çarşamba günü Teşkilat binasında yapmış ve toplantıda 16 Şubat 2019 Cumartesi günü saat 14.00’da açılışı yapılacak olan Seçim Bürosu ile ilgili yapılacak çalışmalar gözden geçirilmiştir.

Toplantının sonunda İYİ Parti Dinar Bayanlar Meclisi’nin “Basın Bildirisi”; Bayanlar Meclisi Başkanı Tijen ÇALIŞKAN tarafından okunmuştur.

Değerli Basın, Değerli Dinarlılar; İyi Parti Bayanları olarak bugünümüze ve geleceğimize sahip çıkmak için siyasette biz de varız, dedik. Çünkü Türk kadını tarihte vatanı, milleti ve evlatları yolunda cesareti ve fedakârlıkları ile nam salmıştır. Bu günde aynı cevherin üstün özelliklerini taşımış olmanın bilinciyle davranmak durumundayız. Biz Türk kadınları olarak, her sahada, her çalışma hayatında, kültür ve sanat hayatında şefkatli ellerimizle iyiye, güzele, ekonomiye dokunurken; memlekete hizmet alanı olan siyasetin ötesinde kalamayız, kalmamalıyız. Nesillerimize miras bırakacağımız bu ülkenin daha iyi yönetilmesi ve yanlışlara, kötü gidişata dur demenin sesi olmalıyız. Toplum da eşitliğin sağlanabilmesi için bayanların önüne çıkan engelleri milletçe elbirliği ile aşmalıyız. Çünkü kadın yükselirse toplum ve millet yükselir. Yine şunu iyi bilmeliyiz ki mutlu anneler mutlu çocuklar yetiştirir. Mutlu çocuklar, mutlu ve güçlü bir ülke olmamızın yolunu açar.

Devletin görevi, insanları evinde mutlu, yatağında mutlu, sokağında mutlu, işinde mutlu etmek, her alanda güven ortamında mutlu yaşamasını sağlamaktır. Bugün Türk kadını, anneleri olarak hiçbir ortamda mutlu değiliz. Çocuklarımız mutlu değil. Evlatlarımızın, geleceği, ülkemizin geleceği hakkında kaygılarımız var. Kadın ayrımcılığına son verilsin istiyoruz. Kanunlar, hak, hukuk sağlansın istiyoruz. Milletimizin ve dinimizin yüce erdem ve değerleri çerçevesinde, ayrıştırmadan, kimseyi ötelemeden yaşanılsın, yönetilsin istiyoruz. Topraklarımız bir uçtan bir uca kardeşçe yaşamanın adresi olsun istiyoruz. Atalarımızın emanetlerine, Atatürk ve silah arkadaşlarının kurduğu bu devletin, kuruluş felsefesine elbirliği, gönül birliği ile sahip çıkılsın istiyoruz.   

İYİ Partili bayanlar olarak yolumuz İYİ olmak, doğru olanı, adil olanı arayıp bulmaktır. Bizim amacımız seksen iki milyonluk ülke insanını kucaklaştırmak, birlik, dirlik ve refah içinde yaşamalarına katkı sağlamaktır. Din ve mezhep üzerinden siyaset yapmak bizi ayrıştırıyor. Bunu doğru bulmuyoruz. Allah’la kul arasına hiçbir mekanizmanın girmesine izin verilmemelidir. Haksızlığa karşı durmak, hakkı, hukuku tesis etmek ortak kültürümüz ve anlayışımız olmalıdır. Unutulmamalıdır ki; haksızlığı her kabulleniş ve sessiz kalış yeni bir aksızlığa yol vermek olur.  

Yaşadığımız yerlerde yerel yönetimlerin önemli işlevleri vardır. Yerel yönetimler vatandaşların yaşam alanlarını kolaylaştırmak için hizmet verirler. Bu yüzden, adaletin, İYİ yönetimin, herkesi kucaklayıp eşit hizmet götürmenin önemi büyüktür. Bizler adil, dürüst, şeffaf ve katılımcı bir yönetim için gayret eden, Belediye Başkanımız Saffet Acar’la yeniden yerel yönetime talibiz. “Benim Dinarlıya hizmet borcum var” diyerek yola çıkan, mütevazı ve beyefendi kişiliğiyle, insan odaklı sosyal belediyecilikle insanlarımızın gönlüne yol yapan Saffet Acar’la huzurlu bir Dinar’a evet diyoruz. Öncelikle hemcinslerimiz olmak üzere tüm hemşerilerimizin desteğini bekliyor, herkese saygılar sunuyoruz.

İYİ PARTİ DİNAR TEŞKİLATI BAYANLAR MECLİSİ