Saffet Acar | Dinar Belediye Başkanı
Saffet Acar | Dinar Belediye Başkanı
Saffet Acar | Dinar Belediye Başkanı

POPÜLER HABERLER

POPÜLER VİDEOLAR

İYİ Parti Dinar ilçe Teşkilatında Bayrak Değişimi
01 Aralık 2018 18:30
İYİ Parti Dinar ilçe Teşkilatında Bayrak Değişimi

İyi Parti Dinar İlçe teşkilatında devir teslim ve yeni yönetimi tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.

Dinar Belediyesi Kültür Merkezi Konferans Salonunda düzenlenen devir-teslim toplantısına İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet İnkaya, Belediye Başkanı Saffet Acar ve partililer katıldı.

Devir teslim ve yeni yönetim kurulu üyeleri tanıtım toplantısına İyi Partililer yoğun ilgi gösterdi.

Törende divan kurulunun oluşturulmasıyla başlayan toplantıda saygı duruşu ve İstiklal Marşımız okundu. Yeni yönetim Kurulu asil ve yedek listelerinin, danışma kurulu, kadın kolları ve gençlik kolları üyelerinin isimlerinin açıklandığı törende konuşan eski İyi Parti Dinar İlçe başkanı İbrahim Acar şunları söyledi; Acar, “ Yaklaşık 21 yıldır siyaset yapıyorum hiçbir zaman ben olmadım ekibimle beraber biz olduk. Dinar’da 4 seçim geride bıraktık 3 ünü başarı ile aldık. Son iki seçimde de sayın Belediye başkanımız Saffet Acar sayesinde aldık. Dinar’da ekip olarak sadece siyasi parti başkanı olmadık Dinarın ilçe başkanı olduk. İYİ Parti Dinar’da daha da güçlenecek bizlerde eski yönetim olarak sonsuz destek olacağız. Her türlü siyasi engellemelerine rağmen, hiçbir yerden destek almadan, destek alan engellenmeyen ilçe başkanlarından Dinar’da daha iyi ilçe başkanı olarak hizmet ettik etmeye de devam edeceğiz. Şimdiden yeni yönetime başarılar diler yolunuz açık olsun diyorum.” Dedi

İYİ Parti Dinar ilçe başkanlığında bayrak değişimi yapıldı. Eski İlçe başkanı İbrahim Acar Türk Bayrağını ve İYİ Parti bayrağını Yeni İyi Parti Dinar ilçe başkanı Raif Öztürk’e teslim etti.

İYİ Parti Yeni yönetim kurulu isimleri; RAİF ÖZTÜRK, SAMİ SOYTÜRK, ZÜBEYDE GÜLTEKİN, MUSTAFA ÖZKAN, TİJEN ÇALIŞKAN, TUNCAY YILDIZ, OSMAN EMRE BOLAT, OKTAY SAYIN, ÖMER ÖVER, BEDİA AYDIN, KADİR ÇALIŞKAN, FAHRETTİN USLU, ŞEHNAZ AYGÜN, YAŞAR SAĞLAM, HASAN KARAGÖZ, ADEM BAL, KENAN EROL, ALİ İHSAN GÜÇLÜ, HİLMİ AKSU, SEMİH OTURSUN, HALİL İBRAHİM YILMAZ, ORHAN ÇELİKER, SEFER KARAASLAN, İBRAHİM ÖZKAN, RAMAZAN KAYI, RECEP ÇETİNKAYA, NAİM DUMAN, VELİ GÜLBEYAZ, ALİ KORKMAZ, MEHMET YİĞENOĞLU, OSMAN KARAGÖZ, KEMAL ŞEKER, RECEP ÇETİNKAYA, BAHRİ CİHAN, FEYZİ ÇOBAN, AHMET TÜRKASLAN, MEHMET CELAL BOZAN, KAMİL ARSLAN, İBRAHİM ER, RAMAZAN ÖZDİLEK, ÖNDER SAYIN ve NİHAT KARAAĞAÇ’dan oluştu.

Toplantıda konuşan İyi Parti İlçe Başkanı Raif Öztürk, “Çok değerli İYİ Partililer Başmakçı, Dazkırı ve Evciler başkanlarım meclis üyelerim kadın kollarım gençlik kollarım buraya bizlere değer vererek buraya gelen kardeşlerim hepiniz hoş geldiniz. Bugün kısmetmiş, nasipmiş iyiler ile bana birlikte olduk İYİ Parti’nin ilçe başkanı olduk bu şerefi üzerimize aldık. Bizi bu mevki ve makamlara layık gören genel merkezimizin yöneticilerine ve değerli il başkanımız Mehmet İnkaya’ya belediye başkanımız Saffet Acar’a ve benimle birlikte olan eski ve yeni yönetim kurulu arkadaşlarıma, bize gönül veren delegelerimize ve Dinarlı hemşerilerime teşekkür ederim. Yeni yönetime başarılar dilerim Allah bizleri utandırmasın ve bu yaşına rağmen bizlerin daveti üzerine bizleri kırmayarak buraya hasta yatağından kalkıp buraya gelen halkımız arasında lakabıyla Karadirek, Ali Efe diye bilinen ağabimize sizlerin huzurunda çok teşekkür ederim. ” dedi.

Emekli öğretmen Dede Cihan, İYİ Parti Afyonkarahisar il başkanı Mehmet İnkaya’ya Türk Bayraklı defter hediye etti.

İYİ Parti Afyonkarahisar il başkanı Mehmet İnkaya, Yeni atanan İYİ Parti Dinar ilçe başkanı Raif Öztürk’e Parti Rozetini partililerin huzurunda taktı. Rozet taktıktan sonra, konuşmasında şunları söyledi. İnkaya; “ Biz cesurların hareketiyiz. Ben yiğitler diyarına geldim. Dinarlı iyi kalpli insanlarla buluştum. Mecliste 40 vekilimiz var demiyoruz 40 çerimiz var diyoruz. Buraya gelen çok değerli hemşerilerim lütfen yaşlılarımıza, gençlerimize, anne ve ablalarıma söyleyelim destek isteyelim biz bir doğru için buradayız. Yeni yönetimimize başarılar diliyorum eski emektar yönetimimize de teşekkür ederim.” Dedi.

Törende bir konuşmada İyi Partili Dinar Belediye Başkanı sayın Saffet Acar yaptı. Acar, “ 29 Mart 2009 da Dinar Belediye başkanı seçildiğimde benimle birlikte değerli dava arkadaşlarımla 10 yıl yürüdüler. İki dönemi geride bıraktık. Yaklaşık 4 ay gibi bir süreç kaldı. Birlikte rahmet ayrılıkta azap vardır. Dinar’da her sabah eşimle beraber vatandaşlarımızın cenazelerinde acılarını paylaştık, mutlu günlerinde ise yanlarında bulunduk. Acısı ile tatlısı ile Dinarlımın yanında olmaya çalıştık. Bu ülke bizim bu Dinar bizim hepimizin ülkemize vefa borcu var. Allah birlik beraberliğimizi bozmasın. Bizimle birlikte bugüne kadar yürüyen eski yönetimimize teşekkür ediyorum haklarını helal etmelerini istiyorum. Hakikaten iyi günde kötü günde, acı günde, mutlu günde bir arada olduk en ufak bir kırgınlığımızda olmadı. Yeni yönetimdeki arkadaşlarımız ağır bir görevi aldılar. Dinar’ımızda bir kan değişimi yapıldı. Yine biz eskisiyle yenisiyle birlikte beraberce Dinarımızda hemşerilerimize nasıl faydalı olacaksak yeni birlikte çalışacağız. Eski yönetime sağlıklı uzun ömürler diliyorum eski yönetime başarılar diliyorum.” Dedi

Program sonunda eski başkan İbrahim Acar’a çiçek ve plaket takdimi yapılırken yeni başkan Raif Öztürk’e belediye başkanı Saffet Acar’a ve İyi Parti Afyonkarahisar il başkanına çiçek takdim edildi.

KAYNAK DİNAR GÜNDEM