Saffet Acar | Dinar Belediye Başkanı
Saffet Acar | Dinar Belediye Başkanı
Saffet Acar | Dinar Belediye Başkanı

POPÜLER HABERLER

POPÜLER VİDEOLAR

Karahacılı İlkokulunu da Saffet Acar Unutmadı
05 Mayıs 2018 14:45
Karahacılı İlkokulunu da Saffet Acar Unutmadı

Dinar Karahacılı köyünde ilkokulu ziyaret ettik. Bizleri  çok samimi bir şekilde karşılayan okul Müdürü Yağmur Özkan bizlere okulu gezdirdi.

Karahacılı ilkokulu her geçen gün yenilendiğini gözlemledik. Okul yıllardır bakımsız kalmış, birçok tadilata ihtiyacı vardı. Öğrenci olmasına rağmen var olan anasınıf kapatılmış, Müdür yetkili öğretmen Özkan ilk işi ana sınıfını açmak olmuş ama ana sınıfı malzemesi olmadığı için malzeme bulunması gerekiyor bu nedenle ilçemizde bulunan Merkez Anaokulundan yardım isteyen Özkan eski halı, sandalye, dolap bularak ara ara Karahacılı ilkokuluna taşımışlar. Birde sosyal medya aracılığı ile yardıma cevap veren İstanbul Başak Şehir Cumhuriyet ilkokulu öğretmeni Birgül Öner Arıkan tarafından dört koli oyuncak göndermiş. İhtiyaç haritası ile bağlantı kurdukları yardımsever vatandaşlardan kırtasiye malzemesi ve 400’e yakın hikaye kitabı alındığını, Okulu baştan sona yenileyen Özkan ve ekibi okul için ellerinden gelen tüm imkanları sağlamasına rağmen hala okulun boyanmaya, sobaya, Ana sınıfının ise halıya ihtiyacı vardı. Öğrenci velileri Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar’a okulun durumunu bildirmişler, okulun çok büyük ihtiyaçlarının olduğunu anlatmışlar ve Saffet Acar hemen okulun ne ihtiyacı var ise belediyemiz tarafından karşılansın eğitim benim için çok önemli zaten her okula yardım ediyoruz diyen Başkan Acar çocuklarımızın en iyi eğitimi almaları için elimizden geleni yaparız diyerek velilere okulun ihtiyaçlarını Anasınıfına halı, okul için iç cephe ve dış cephe boyaları, sınıfa soba ihtiyaçlarını karşılayan Başkan Saffet Acar’a öğrenci velileri teşekkür ederek  Saffet Acar’a minnettarız dediler.

Okul Müdür yetkili öğretmen Yağmur Özkan ve anasınıfı öğretmenimiz Hatice Nur Şimşek ve Okul çalışanı işkur personeli Hilal Arslan ile birlikte okul kapılarını boyadıklarını söylediler. Okul baştan sona yenilenmiş öğrenciler okula daha çok istekli geliyorlar Okul müdürü ve ekip çalışanlarını eğitime bu denli özenle çalıştıkları için Dinar Gündem Gazetesi olarak çok teşekkür ederiz. Karahacılı  ilkokuluna öncelikle yardım elini uzatan Başkan Saffet Acar’a ve diğer yardım sevenlere çok teşekkür ederiz.

Kaynak; Gündem