Saffet Acar | Dinar Belediye Başkanı
Saffet Acar | Dinar Belediye Başkanı
Saffet Acar | Dinar Belediye Başkanı

POPÜLER HABERLER

POPÜLER VİDEOLAR

MARSYAS FESTİVALİ BAŞLADI
21 Mayıs 2015 14:54
MARSYAS FESTİVALİ BAŞLADI

MARSYAS FESTİVALİ BAŞLADI

6.Uluslararası Marsyas Kültür ve Sanat Festivali belediye hizmet binası önünde Serhat Erdoğan Türk Sanat Müziği Konseri ile başladı.

Akabinde Kubilay Aksoy platformda sahne alarak Türk Sanat Müziğinden parçalar seslendirdi. Yine belediye hizmet binası önünde belediye organizasyonu ile stant park açılarak ilçemiz esnaflarına verildi. Bayanlar Meclisinin de yer aldığı stant parkta yardıma muhtaç çocuklar için çalışma başlatıldı. Saat 18.00 da Dinar Belediye Bandosu festival etkinlikleri kapsamında sahne alarak farklı eserlerden parçalar seslendirdiler.

6.Uluslararası Marsyas Kültür ve Sanat Festivalinin ilk gününde açılış konuşmasını Afyon Kocatepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Öğretim Görevlisi Fakı Can Yürük yaptı. Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kemalettin Conkar ise konuşmasında Festivalin, düzenlenen Andante Dergisi müzik ödülleri yarışmasında en yetkili 100 jüri üyesi karşında, Marsyas Kültür ve Sanat Festivalinin Donizetti ödülünü kazandığını belirterek etkinklerin başarısından bahsetti.

Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar ise yapmış olduğu konuşmasında şunları söyledi; “Bu yıl 6. sını gerçekleştirdiğimiz olduğumuz festivalimizin mutluluğunu yaşıyoruz. Mutluluğumuzun bir diğer nedeni ise artık ödüllü ve ülke çapında tanınan bir festival olmamızdır. Andante Dergisi 100 seçkin jüri tarafından değerlendirme sonucu 2014 yılı Klasik Müzik Etkinliği ödülü Festivalimize verilmiş ve İstanbul Pera Palas’ta ödülü aldığımızda yapılan tüm çaba ve gayretin sonucu bizleri mutlu etmiştir. Festival İlçemizin; sosyal, kültürel ve ekonomik hayatına olumlu katkılar sağlamaktadır. Fetivalimizin en önemli özelliği çok yönlü ve çok boyutlu olmasıdır. İçerisinde; sergi, belgesel, yarışma, panel ve sempozyum etkinlikleri festivalimizin başından beri değiştirmedik. Bu aynı zamanda farklı beklentilere de karşılık verebilmek için bize büyük fırsatlar sunuyor. Festival bu yönü ile ülkemizde ki diğer belediyeler tarafından örnek alınmaya başlamış ve ilgi ile takip edilmektedir. Festivalin tanıtılması için çaba sarfeden tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi

Yapılan açılış konuşmaları sonrasında Destar Tasavvuf Müziği ekibi sahne alarak Miraç Kandili özel programı kapsamında tasavvuf müzikleri ve ilahi esrler seslendirdiler. Destar Tasavvuf Müziği ekibine semazenler gurubu da katılarak eşlik etti.

fest-basladi1 fest-basladi14 fest-basladi13 fest-basladi12 fest-basladi11 fest-basladi10 fest-basladi9 fest-basladi8 fest-basladi7 fest-basladi6 fest-basladi5 fest-basladi4 fest-basladi3 fest-basladi2