Saffet Acar | Dinar Belediye Başkanı
Saffet Acar | Dinar Belediye Başkanı
Saffet Acar | Dinar Belediye Başkanı

POPÜLER HABERLER

POPÜLER VİDEOLAR

Uluslararası Şehirler Derneği Genel Başkanı Yüksel Suçıkan Park Tesislerinde
05 Mayıs 2018 14:47
Uluslararası Şehirler Derneği Genel Başkanı Yüksel Suçıkan Park Tesislerinde

Dinar Suçıkan Park Tesisinde Uluslar arası Şehirler Derneği Kahvaltıda Buluştu

Suçıkan Park Tesisinde Afyonkarahisar Uluslararası Şehirler Derneği Şube Başkanı Suat Türkoğlu tarafından davetli misafirlere sabah kahvaltısı verildi.

Suçıkan Parkta kahvaltıya Uluslar arası Şehirler Derneği Genel Başkanı Bülent Yüksel, Belediye Başkanı Saffet Acar, Antalya ve ilçemizden davetli misafirler katıldı.

Kahvaltıdan hemen sonra ilk konuşmayı Afyonkarahisar  Uluslar arası Şehirler Derneği Şube Başkanı Suat Türkoğlu davetli misafirlere konuşma gerçekleştirdi. Konuşmasında şunları ifade etti; “ Çok değerli başkanlarım ve çok değerli misafirler hepiniz hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Dinar için bölgemiz için nasıl bir yatırım yapabiliriz ,ortak bir düşünceye sahip olarak nasıl bir okul açabiliriz.  Şehrimizin alt yapısını nasıl sağlamlaştırabiliriz. Bizim için önemli olan bunlardır. İnsanımızın yaşadığı şehir üzerinde üst düzey hizmetler yapabilmek için mücadele edeceğiz.  Ülkemize ve Afyonkarahisar’ımıza sosyal, teknik, ekonomik, kültürel olarak yapılacak olan yatırımları takip ederek bizimde şehirlerimize bir nebze  katkımız olsun istiyoruz.”dedi

Uluslar arası Şehirler Derneği Genel Başkanı Bülent Yüksel konuşmasında; “ Değerli dostlar bundan bir buçuk yıl önce biz Türkiye’de farklı bir yapılanmayla ortaya çıktık. Bu bir millet yapılanması halk tipi yapılanma şimdi her türlü kesimden öğrencisinden, öğretmenine, memurundan, işçisine  iş adamından esnafına farklı bir düşünce kuruluşu oluşturmak için yola çıktık. Bunun Dünyada da örnekleri var Türkiye de bunun pek fazla örneği yok.  Bunu yaparken nasıl yaptık her türlü kesimden dilden, dinden farklı düşünceleri bir araya getirdik. Tabi ki zor bir işti bunun denemelerini Antalya da yaptık bir kısmını da başardık.  Şimdi bu yapılanma kentlerimizde vizyon projeleri ve kentlerin sorunlarına değinen projesel bir dernektir. Biz kent sorunlarını, ilçe sorunlarını farklı düşünce grupları iktidarı, muhalefeti bu kişileri bir araya getirip o kent için kendi düşüncelerini alıp bir olgu etrafında basına veya kent halkına sunmayla başladık. Afyonkarahisar’da ve Dinar’da bu yapılanma sürecek İstanbul, Ankara akabinde Kıbrıs yapılanmamız devam ediyor. Durmuyoruz yolumuza devam ediyoruz. Tekirdağ Trakya’dan talep var. Ülkemizin sorunlarına çözüm bulmak katkıda bulunmak amacıyla derneğimizi federasyon olarak devam ettireceğiz.  Davetimize katılan bizlere destek veren öncelikle Belediye Başkanı Saffet Acar’a ve siz davetlilere bizleri kırmayıp katıldığınız için teşekkür ederim.”

Belediye Başkanı Saffet Acar; “ Öncelikle 1 Mayıs işçi bayramınızı kutluyorum. Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Bu güzel kahvaltıya hoş geldiniz.  Gönüllülük esasına dayanan işler zor işlerdir bu bağlamda Genel Başkanımızı kutluyorum zoru başaracağına da inanıyorum. Mutlaka bu tür toplulukların her yerde olması lazım. Bu topluluklar beyin cim lastiği yapar.  Ne yapar ortak aklı kullanır. Ben bilirim ben yaparım ben haklıyım diyen lider en başarısız liderdir mutlaka insanların aklına fikrine tecrübesine, düşüncesine saygı duymamız gerekmededir. Bu dernek çok değişik meslek guruplarından çok değişik bireyleri bir araya getiriyor ve de en güzeli bulma yolunda da çaba sarf ediyor. Ülkemize katkısı son derece önemli ülkenin gelişmesi, ülkenin kalkınması inevasyon  olması konusunda büyük katkılar sağlayacağına ben inanıyorum. Ne yaparsak yapalım ortak aklı kullanalım ben biliyorum ben yaparım ben haklıyım demememiz gerekiyor. Her zaman yanınızdayım, arkanızdayım destekçinizim böyle bir topluluk içerisinde olduğum içinde son derece mutluyum hepinize saygılarımı sunuyorum.”dedi

Uluslar arası Şehirler Derneği  Genel Başkanı Bülent Yüksel ve Belediye Başkanı Saffet Acar huzurunda Afyonkarahisar Uluslar arası Şehirler Derneği  ilk üyesi Taner Türk imzasını atarak kaydını yaptırdı.

Daha sonra Belediye Başkanı Saffet Acar, Uluslar arası Şehirler Derneği  Genel Başkanı Bülent Yüksel’e bir takım hediyeler verdi. Program toplu fotoğraf çekimleri ile son buldu.

Haber: Dinar Gündem Gazetesi / Tahsin Baytar