Saffet Acar | Dinar Belediye Başkanı
Saffet Acar | Dinar Belediye Başkanı
Saffet Acar | Dinar Belediye Başkanı

VALİ GÜNER’DEN DİNAR’A ZİYARET

22 Ağustos 2015 11:15

VALİ GÜNER’DEN DİNAR’A ZİYARET

Afyonkarahisar Valisi Hakan Yusuf Güner, Van’ın Özalp ilçesinde görev yaparken kendisini kaza ile vuran Jandarma Uzman Çavuş Hüseyin Salman’ın Dinar’a bağlı Doğanlı köyündeki ailesini ziyaret etti.

Afyonkarahisar Valisi Hakan Yusuf Güner, Van’ın Özalp ilçesinde görev yaparken kendisini kaza ile vuran Jandarma Uzman Çavuş Hüseyin Salman’ın Dinar’a bağlı Doğanlı köyündeki ailesini ziyaret etti. Vali Güner ve beraberindeki İlçe Kaymakamı Mustafa Şahin, Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar ve İlçe Jandarma Komutanı Mutlu Tokmak, şehit babası Yaşar Salman’ı ziyaret etti. Anne Kezban Salman’a taziyelerini ve üzüntülerini ileten Güner, şehidin kardeşinin bir işe yerleştirilmesi gerektiğini belirtti. Hiç kimsenin çocuğunun burnunun bile kanamasını istemediklerini belirten Güner, Salman ailesi için ne gerekiyorsa yapacaklarını aktardı. Kendilerine verilen yetkiler dahilinde şehidin çok kötü durumda olan evinin yerine yenisinin yapılabileceğini kaydeden Güner, “Şehidimizin babasına yeni bir ev yapalım. Gördüğümüz kadarıyla şu an ki evin durumu çok kötü. Yetkilerimiz dahilinde elimizden gelenin fazlasını yapmaya hazırız” dedi.

Vali Güner, Doğanlı köyündeki şehit ailesine yaptığı ziyaret sonrasında Dinar’a gelerek, Kaymakam Mustafa Şahini makamında ziyaret etti. Dinar Adliye binasında bir dizi ziyaretlerde bulunan Afyonkarahisar Valisi Hakan Yusuf Güner, son olarak belediye hizmet binasında gelerek Belediye Başkanı Saffet Acar’ı makamında ziyarette bulundu. Vali Güner’i; Belediye Başkanı Saffet Acar, Başkan Yardımcısı Rafet Şimşek, yetkili birim amirleri ve zabıta müdürlüğüne bağlı ekipler tam kadro karşıladı. Başkanlık makamında basın mensupları tarafından çekilen fotoğraf sonrasında Afyonkarahisar Valisi Hakan Yusuf Güner ve Belediye Başkanı Saffet Acar görüşmelerde bulundu. Başkanlık makamına yapılan ziyaret sonrasında, Başkan Acar tarafından Vali Güner’e Marsyas Festivalini sembol eden Marsyas Heykeli hediye edildi. Vali Güner ve beraberinde bulunan protokol buradan Suçıkan Park tesislerine geçerek Dinar’da ki son ziyaretini gerçekleştirdi. Belediye Başkanı Saffet Acar refakatinde Suçıkan Park, Vali Güner’e ve protokole gezdirilerek tanıtımı yapıldı. Belediye Başkanı Saffet Acar, Suçıkan Parkın coğrafi ve tarihi konusunda bilgilendirme yaptı. Son olarak Etnografya Müzesi de ziyaret edildi. Acar, müzede bulunan eserler hakkında bilgilendirme yaptı. Ziyaret akabinde Vali Güner ve heyet Başkan Acar tarafından uğurlanarak Afyonkarahisar’a yolcu edildi.

valişehitdinarziyaret-1 valişehitdinarziyaret-2 valişehitdinarziyaret-3 valişehitdinarziyaret-4 valişehitdinarziyaret-5 valişehitdinarziyaret-6 valişehitdinarziyaret-7 valişehitdinarziyaret-8 valişehitdinarziyaret-9 valişehitdinarziyaret-10 valişehitdinarziyaret-11 valişehitdinarziyaret-12 valişehitdinarziyaret-13 valişehitdinarziyaret-14 valişehitdinarziyaret-15 valişehitdinarziyaret-16 valişehitdinarziyaret-17 valişehitdinarziyaret-18 valişehitdinarziyaret-19 valişehitdinarziyaret-20 valişehitdinarziyaret-21 valişehitdinarziyaret-22 valişehitdinarziyaret-23 valişehitdinarziyaret-24 valişehitdinarziyaret-25 valişehitdinarziyaret-26 valişehitdinarziyaret-27 valişehitdinarziyaret-28 valişehitdinarziyaret-29 valişehitdinarziyaret-30 valişehitdinarziyaret-31 valişehitdinarziyaret-32 valişehitdinarziyaret-33 valişehitdinarziyaret-34

DİĞER VİDEOLAR